WIELKANOC 2019

WIELKANOC 2019

 

Z okazji trwającego już świątecznego czasu Zarząd AKP Kalmar życzy wszystkim członkom i sympatykom Klubu spokojnego i rodzinnego spędzenia tego okresu, udanego wypoczynku i - potrzebującym - mokrego dyngusa :) Zdrowia przede wszystkim, abyśmy mieli wszyscy możliwości równe chęciom i zamiarom, nie tylko w rozpoczętym już sezonie nurkowym.

 

Wesołych Świąt

 

Wielkanoc 2017

Kochani,

wszystkie przygotowania świąteczne już ostatecznie chyba za nami, więc w imieniu Zarządu AKP Kalmar chcę WAM, członkom, sympatykom, znajomym i wszelkim pozytywnie nastawionym do Klubu duszom życzyć wszystkiego, czego jeden dobry człowiek może życzyć drugiemu z takiej okazji jak Wielkanoc. Sami dopowiecie sobie resztę, a my się do tego przyłączamy.

A po Świetach zapraszamy na ciąg dalszy - sporo tego...

Michał

Boże Narodzenie, Nowy, 2017 Rok ... i takie tam...

Kochani,

chciałem Wam - Klubowiczom, sympatykom i wszelkim Kalmarowi przyjaznym "duszom" -   życzyć...

Na Święta - każdemu wedle potrzeb, każdemu trochę wyciszenia, każdemu - by mógł/mogła/mogło się cieszyć w gronie sobie miłym z tej atmosfery, jaką tylko Święta dają.

A po Świętach i przez cały nadchodzący rok 2017  - oby przyjaznych Wam twarzy wokół nie zabrakło a zdrowia wespół z czasem na szaleństwa wystarczyło. O kasie nie wspominam, bo jej zawsze przyda się trochę więcej na Święta, na Sylwestra i potem. W szczególności - POTEM :) ...

Najlepszego więc, w imieniu swoim i Zarządu Klubu - Michał

Podkategorie

 • Informacje
 • Freediving
 • Basen
 • Akcje nurkowe

  Akcje nurkowe to istota funkcjonowania naszego Klubu. Wyjazdy bliższe i dalsze mają charakter mniej lub bardziej sformalizowany.

  Te bardziej oficjalne to KAN, czyli Klubowe Akcje Nurkowe. Prowadzone i organizowane przez instruktorów klubowych, ogłaszane z dużym wyprzedzeniem w oficjalnym harmonogramie na początku każdego sezonu (zazwyczaj w styczniu). Charakter tych wyjazdów zazwyczaj jest eksploracyjno-szkoleniowy, ale o aspekcie towarzyskim oczywiście nie zapominamy. KAN często jest integralną częścia Rozpoczęcia lub Zakończenia Sezonu.

  Te mniej oficjalne, często organizowane ad hoc (co nie znaczy że mniej profesjonalnie), są równie liczne jak KAN-y. Grupa zainteresowanych zbiera się i rusza tam, gdzie ich poniesie. Tak w kraju jak i znacznie dalej. Również te wyjazdy mają pełne wsparcie Klubu, tak sprzętowe jak i organizacyjne, a program jest ograniczony wyłącznie wyobraźnią, fantazją i sprawnością organizatorską zainteresowanych.

  Rezultaty obu form naszej działalności podstawowej możecie zobaczyć w Galerii, a bliższe szczegóły najłatwiej poznać bywając w Klubie, na basenie klubowym lub uczestnicząc w Rozpoczęciu czy Zakończeniu Sezonu. O obozowych wieczorach nie wspominając ... :)

 • Imprezy towarzyszące

  Stanowią również o byciu Klubem, na równi z Akcjami Nurkowymi. Oprócz nurkowania każdy z nas ma jeszcze inne zainteresowania (cóż, takie realia ;-) ) i Klub zdecydowanie to wspiera. Nurkujacy brydżysta czy narciarz to sytuacja powszechna i w pełni akceptowalna w Klubie. Jesteśmy fanami wody, ale w baaaaaardzo szerokim znaczeniu :-)

 • Obóz

  Obóz - w słowniku Kalmarowców pozycja szczególna. Miała swoje lata wielkie, lata mniej wybitne - ale stanowi jeden z podstawowych elementów życia klubowego. Elementem decydującym o charakterze obozu jest ilość osób szkolonych. Formuła dosyć luźnego, aczkolwiek zorganizowanego i uporządkowanego co do rozkładu dnia zjazdu członków i sympatyków AKP Kalmar sprawdza sie od ponad pięćdziesięcu lat i pewnie będzie trwać lata kolejne bez zasadniczych zmian. Zgódźmy się - czy ktoś ma zamiar zrobić z piramid w Gizie galerię handlową ...