RSS

Galerie bedą na bieżąco uzupełniane. Jeżeli ktoś dysponuje archiwaliami z dowolnej epoki bytu Klubu, prosimy o przesłanie w dowolnej formie - zamieścimy. Jeżeli fotki będą wymagały ograniczenia publiki - ograniczymy. Jeżeli konieczny będzie komentarz - skomentujemy ... Ważne, żeby było co :)

Rozpoczęcie Sezonu 1-2 kwietnia 2017

Rozpoczęcie Sezonu odbyło się 1 i 2 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ENERGETYK nad Małym Dzierżnem koło Pyskowic. Akcja nurkowa została zorganizowana na Pławniowicach. Warunki nurkowe ... polskie :) Zabawa - przednia. Pogoda - chorwacka. Wyjeżdżać się nie chciało, klimat ENERGETYKA i pogoda zrobiły swoje. Kilka impresji, zupełnie nie oddających atmosfery - poniżej.

 

Autorzy zdjęć: Zibi Zajdel i Antek Witwicki. Dzięki, Panowie :)

Rozpoczęcie Sezonu 2015

Rozpoczęcie Sezonu 2015 - stało się ...Wszystkim zaangażowanym w organizację dziękujemy (i prosimy o jeszcze :) ) Z miejscem nurkowania wyszło średnio, ale powszechnie znana kalmarowa operatywność spowodowała skuteczne przeprowadzenie akcji nurkowej.

Impreza Główna - zdjęcia zasadniaczo mówią wszystko. Pogoda, pomimo potwierdzonych przeze mnie braków w znajomościach u Sił Wyższych - była taka sama jak rok temu. Antek latał dronem, kalmarowcy prezentowali możliwości własnych spiżarni (if You know what I mean :) ), a świeżo kupione głośniki imprezowe umożliwiły skupienie się na tańcu a nie na doszukiwaniu się rodzaju właśnie odtwarzanej muzyki ... Wyszło.

Goście - taką wprowadziliśmy świecką tradycję.

Tadek (Kalmar -KDP- ASTERINA) z Grażyną zupełnie nas zawstydzili, przygotowując filmik z porannego nurkowania w ok. 0,5 godziny. Grażyna - taneczna , nie wspomnę :)

Ksawery z Akademii Wychowania Podwodnego z Oskarem - co czwartek mamy świadomość  wartości tego pomysłu. Potwierdziło się  :).

Rola ekipy Laguny oczywiście nie do przecenienia. Nieobecni- niechaj żałują

Warsztaty z techniki pływania - 09.04.2015

Warsztaty z techniki pływania kraulem zorganizowaliśmy we współpracy z fachowcem - Michałem Matuszewskim, trenerem pływania II klasy z gliwickiej szkoły pływania Sikret (http://www.sikret-plywanie.pl ) przy wydatnej pomocy Artura Wiśniowicza. Powodem zorganizowania tych zajęć było nieodparte wrażenie, że kalmarowcy w znaczącej swej większości nie osiągnęli jeszcze szczytu swoich możliwości w zakresie pływania, w tym wypadku kraulem.

Zajęcia dobitnie pokazały, że fachowa pomoc jest potrzebna nawet najlepszym ;), a wskazówki Michała zapadły wiekszości z nas głęboko w pamięć. Takie np. pływanie z klapkiem ... miodzio :)

Dzięki wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, Patrycji za zorganizowanie sprzętu video, ratownikom Aquariusa Plac Krakowski w Zabrzu za pomoc - a przede wszystkim Michałowi Matuszewskiemu, który pokazał nam że można, tylko trzeba chcieć. No i Arturowi - za całokształt :) 

Do tematu będziemy z pewnością wracać, możecie być pewni.

 

Zakończenie Sezonu 2014

Zakończenie Sezonu 2014 - Laguna, Pławniowice, zimnica i zlodzenie zwalczane humorem i żeberkami Eli Pani, konfrontacja z myśliwymi, plany na 2015, tańce hopsańce w dużej ilości ... i już było rano. Oby do wiosny, jeszcze tylko ostatnie w tym roku nurkowanie i już Sylwester. 

Łagów_1984

Zdjęcia z obozu AKP Kalmar w 1984 nad jeziorem Trześniowskim, a właściwie z końcowej fazy obozu klubowego na st. niższy (P1) i początku obozu centralnego KDP na stopień średni (P2). W szczególności ten pierwszy zapisał się w historii Klubu w sposób wyjątkowy. Przede wszystkim ze względu na makabryczną temp. wody (12 st. C przez pierwszy tydzień - a szkolenie wówczas odbywało się BEZ SKAFANDRÓW) oraz dominujący udział dziewczyn (w tym jedna karmiąca) wśród kursantów. Jedynie chyba dobrym humorom, opiekuńczości Henia Machowskiego oraz zakwaterowaniu w domkach (kolejne odstępstwo od tradycji klubowej) początkujący wówczas w roli szefa szkolenia Mariusz Rozciecha i instruktora - piszący te słowa - mogli zaliczyć szkolenie do udanych. Przeżycia karmiącej Majki czy Marka piorącego pieluchy, które nie mogły wyschnąć przy ciągłej wilgoci i temp. powietrza niewiele wyższej od temp. wody - pozostaną ich tajemnicą. Zdjęcia przedstawiają końcową fazę szkolenia - egzamin oraz przygotowanie do chrztu. Nie da się ukryć, że krem Nivea - jako podkład pod malowane mazidłem z węgla drzewnego trójzęby na czołach kursantów - sprawdził się. Usunięcie malowidła wyłącznie przy pomocy pumeksu :))). Kilka ostatnich zdjęć to już obóz ogólnopolski, który AKP Kalmar zorganizował z KDP.

Wraki Bałtyku 17/18.05.2014

Galeria nadwodnych zdjęć z nurkowania na wrakach Bałtyku, zorganizowanego w dniach 17/18 maja 2014 przez Artura Wiśniowicza z kolegami. Szczegółowy opis akcji w zakładce akcji nurkowych, ale informacyjnie dodam, że zamiast M/T TERRA koledzy zaliczyli kilka innych wraków, gdyż główny "organizator" tego typu akcji, czyli POGODA, zdecydował o weryfikacji planów. Materiały podwodne opublikujemy niezwłocznie po ich dostarczeniu przez wrocławską część uczestników imprezy. Przy okazji - WITAMY W NASZYM GRONIE Mateusza i Wojtka :) Autorami przedstawionych zdjęć jest właśnie Wojtek Kaliciński oraz Cichy (Andrzej Korpetta) i Filip (Rafał Filipiak). Dzięki i prosimy o jeszcze :).

KAN 06.04.2014 - Cichy & company

Mniej spektakularnie ale też nie bez sensu - jak nie można daleko to trzeba bliżej, uprzyjemniając sobie życie jak się da... Skrótowy zapis/opis nurkowania Cichego z kolegami na Zakrzówku:

"Opis nurkowania
Obecni: Marek Owen /Ołen/ Rafał Filipiak /Filip/ Andrzej Korpetta /Cichy - AKP Kalmar/ Piszę ksywki bo po nazwiskach mało kto się orientuje :) Nurkowanie: Zakrzówek. Atrakcje odwiedzone: wraczek, nyska, kajak, autobus, żuk. Ćwiczenia: strzelanie boi w zawisie z 8m. Czas nurkowania 75 minut, głębokość max 31m. Butle 2x12l plus stage 11l - każdy. Gazy: powietrze/ deco gaz NX50"

Rozpoczęcie Sezonu 2014 - w wersji airborne

Rozpoczęcie Sezonu 2014 - w wersji airborne. Czyli fotki z drona, którego normalnie Antek Witwicki używa do pracy (ale nie ukrywajmy, nie tylko - przecież nie od dzisiaj wiadomo, że chłopcy lubią takie zabawki). Sami zobaczcie, że tzw. inne spojrzenie może być co najmniej interesujące.

Rozpoczęcie Sezonu 2014

Fotki z Rozpoczecia Sezonu 2014, które miało miejsce 29-30.03.2014 w Hotelu Laguna nad Pławniowicami (oraz w samych Pławniowicach :) ). Goscie spodziewani i niespodziewani, pogoda, atmosfera, technologia i warunki wszelkie sprzyjające rozwojowi intelektualnemu ... Znacie to, więc zapraszamy na nastepne imprezy. Obecnym dziękujemy i do następnego razu - soon :)

Galeria zak_2009

Zestaw zdjęć z Zakończenia Sezonu w 2009 roku. Standard wówczas obowiązujący zakładał poranne nurkowanie w sobotę - w tym wypadku Koparki - oraz wieczorną imprezę w okolicach Gliwic - w tym przypadku Posejdon nad Małym Dzierżnem. Schemat skądinąd niegłupi ...

Hvar_2008

Zestaw NIEKTÓRYCH zdjęć z wyjazdu członków Klubu do Chorwacji na przełomie sierpnia i września 2008 roku. Od słowa do słowa zebrało sie w sumie ponad 30 osób, przez co cała impreza przyjęła w zasadzie formę obozu. Było ciekawie i rozmaicie - czyli dla każdego coś miłego. A Jagodna była, jest i chyba bedzie jednym z ulubionych kierunków wyjazdowych kalmarowców ...

Powered by Phoca Gallery