WIELKANOC 2019

WIELKANOC 2019

 

Z okazji trwającego już świątecznego czasu Zarząd AKP Kalmar życzy wszystkim członkom i sympatykom Klubu spokojnego i rodzinnego spędzenia tego okresu, udanego wypoczynku i - potrzebującym - mokrego dyngusa :) Zdrowia przede wszystkim, abyśmy mieli wszyscy możliwości równe chęciom i zamiarom, nie tylko w rozpoczętym już sezonie nurkowym.

 

Wesołych Świąt

 

Wielkanoc 2017

Kochani,

wszystkie przygotowania świąteczne już ostatecznie chyba za nami, więc w imieniu Zarządu AKP Kalmar chcę WAM, członkom, sympatykom, znajomym i wszelkim pozytywnie nastawionym do Klubu duszom życzyć wszystkiego, czego jeden dobry człowiek może życzyć drugiemu z takiej okazji jak Wielkanoc. Sami dopowiecie sobie resztę, a my się do tego przyłączamy.

A po Świetach zapraszamy na ciąg dalszy - sporo tego...

Michał

Boże Narodzenie i Nowy 2016 Rok

Kochani,

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego, 2016 roku życzymy wszystkim Klubowiczom, sympatykom Kalmara oraz Waszym najbliższym. Refleksyjnie nam trochę, ale wiemy, że będzie lepiej, dobrze, bardzo dobrze. Odetchnijmy trochę po tym bardzo zakręconym roku, wyciszmy się świątecznie, a po Sylwestrowych szaleństwach spotkajmy się znowu w Klubie, na basenie, KAN-ie czy gdzie tam nas zaniesie ... Jak to w Kalmarze :)

W imieniu Zarządu

Michał Filipów

Boże Narodzenie, Nowy, 2017 Rok ... i takie tam...

Kochani,

chciałem Wam - Klubowiczom, sympatykom i wszelkim Kalmarowi przyjaznym "duszom" -   życzyć...

Na Święta - każdemu wedle potrzeb, każdemu trochę wyciszenia, każdemu - by mógł/mogła/mogło się cieszyć w gronie sobie miłym z tej atmosfery, jaką tylko Święta dają.

A po Świętach i przez cały nadchodzący rok 2017  - oby przyjaznych Wam twarzy wokół nie zabrakło a zdrowia wespół z czasem na szaleństwa wystarczyło. O kasie nie wspominam, bo jej zawsze przyda się trochę więcej na Święta, na Sylwestra i potem. W szczególności - POTEM :) ...

Najlepszego więc, w imieniu swoim i Zarządu Klubu - Michał

Szkolenie

Pod powierzchnią wody okrywającej glob ziemski w 70 % ukryty jest inrygujący świat podwodny i tajemnicze obiekty będące dziełem rąk ldzkich. Dotarcie, zobaczei osobiste zbadanie tajemnic świata podwodnego jest możliwe również dięki nurkowaniu.Czy możesz bezpiecznie nurkować i zobaczyć to, co ukrywa nieskończony błękit?

Oczywiście TAK !!! My pokażemy Ci, że jest to możliwe i bezpieczne.

 

Nasz klub tworzą osoby o dużym doświadczeniu nurkowym i szkoleniowym. Dzięki temu doświadczeniu umożliwimy Ci podniesienie kondycji i umiejętności pływackich do stopnia niezbędnego, aby rozpocząć i zakończyć z sukcesem Twoje szkolenie na stopień podstawowy płetwonurka. Wiemy jak szkolić płetwonurków bez stresu, bezpiecznie i tak, aby przebywanie w podwodnym świecie było dla Ciebie przyjemnością.

Nasz klub szkoli płetwonurków w systemie KDP CMAS,
z czego wynika, że po zakończeniu szkolenia otrzymasz uznawany na całym świecie certyfikat płetwonurka:

P1 KDP CMAS

Jedyne, co musisz zrobić to zawitać w naszym klubie i zgłosić chęć udziału w szkoleniu na stopień podstawowy płetwonurka.

CAŁY CYKL SZKOLENIOWY DOSTOSOWANY JEST DO ROKU AKADEMICKIEGO.

 

Jak przebiega w naszym klubie szkolenie na stopień podstawowy płetwonurka? Szkolenie zaczynamy od zajęć basenowych, na których dopasujemy do Ciebie odpowiedni program doskonalenia umiejętności pływackich oraz podnoszenia kondycji.

Następnym etapem będą zajęcia basenowe, na których zdobędziesz umiejętności pływania w płetwach, masce i fajce, czyli w ABC, poznasz techniki nurkowania w ABC oraz przygotujemy Cię do nurkowania w sprzęcie powietrznym.

Końcowym etapem ćwiczeń basenowych będą zajęcia w sprzęcie powietrznym, które umożliwią Ci uczestnictwo w szkoleniu na wodach otwartych.

Równolegle do zajęć basenowych przejdziesz szkolenie teoretyczne, które zawiera się w cyklu wykładów trwających 16 godzin.

Po zakończeniu części basenowej kursu rozpocznie się najfajniejsza część szkolenia na wodach otwartych. Szkolenie na stopień P1 KDP CMAS odbywa się na wakacyjnym obozie organizowanym przez klub (na początku lipca).

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w obozie szkoleniowym, umożliwimy zrobienie kursu w ciągu kilku kolejnych weekendów na okolicznych zbiornikach wodnych.

Szczegóły na temat szkolenie uzyskasz u Szefa Szkolenia AKP Kalmar.

Życzymy przyjemnych wrażeń z Nami pod wodą.

Więcej artykułów…

 1. O nas

Podkategorie

 • Informacje
 • Freediving
 • Basen
 • Akcje nurkowe

  Akcje nurkowe to istota funkcjonowania naszego Klubu. Wyjazdy bliższe i dalsze mają charakter mniej lub bardziej sformalizowany.

  Te bardziej oficjalne to KAN, czyli Klubowe Akcje Nurkowe. Prowadzone i organizowane przez instruktorów klubowych, ogłaszane z dużym wyprzedzeniem w oficjalnym harmonogramie na początku każdego sezonu (zazwyczaj w styczniu). Charakter tych wyjazdów zazwyczaj jest eksploracyjno-szkoleniowy, ale o aspekcie towarzyskim oczywiście nie zapominamy. KAN często jest integralną częścia Rozpoczęcia lub Zakończenia Sezonu.

  Te mniej oficjalne, często organizowane ad hoc (co nie znaczy że mniej profesjonalnie), są równie liczne jak KAN-y. Grupa zainteresowanych zbiera się i rusza tam, gdzie ich poniesie. Tak w kraju jak i znacznie dalej. Również te wyjazdy mają pełne wsparcie Klubu, tak sprzętowe jak i organizacyjne, a program jest ograniczony wyłącznie wyobraźnią, fantazją i sprawnością organizatorską zainteresowanych.

  Rezultaty obu form naszej działalności podstawowej możecie zobaczyć w Galerii, a bliższe szczegóły najłatwiej poznać bywając w Klubie, na basenie klubowym lub uczestnicząc w Rozpoczęciu czy Zakończeniu Sezonu. O obozowych wieczorach nie wspominając ... :)

 • Imprezy towarzyszące

  Stanowią również o byciu Klubem, na równi z Akcjami Nurkowymi. Oprócz nurkowania każdy z nas ma jeszcze inne zainteresowania (cóż, takie realia ;-) ) i Klub zdecydowanie to wspiera. Nurkujacy brydżysta czy narciarz to sytuacja powszechna i w pełni akceptowalna w Klubie. Jesteśmy fanami wody, ale w baaaaaardzo szerokim znaczeniu :-)

 • Obóz

  Obóz - w słowniku Kalmarowców pozycja szczególna. Miała swoje lata wielkie, lata mniej wybitne - ale stanowi jeden z podstawowych elementów życia klubowego. Elementem decydującym o charakterze obozu jest ilość osób szkolonych. Formuła dosyć luźnego, aczkolwiek zorganizowanego i uporządkowanego co do rozkładu dnia zjazdu członków i sympatyków AKP Kalmar sprawdza sie od ponad pięćdziesięcu lat i pewnie będzie trwać lata kolejne bez zasadniczych zmian. Zgódźmy się - czy ktoś ma zamiar zrobić z piramid w Gizie galerię handlową ...