Kursy DAN

Kursy DAN
(Diving Alert Network)


Kurs Resuscytacji DAN
(DAN Basic Life Support)

Kurs Resuscytacji DAN - DAN Basic Life Support - to wstepny poziom wyszkolenia, stworzony w celu nauczenia umiejetnosci skladajacych sie na podstawowe zabiegi resuscytacyjne u doroslych (Adult BLS) w sytuacjach zagrozenia zycia oraz procedur zawiadomienia pogotowia.
Kurs Ratownika BLS stworzony zostal do nauczenia wiedzy i umiejetnosci koniecznych do prowadzenia efektywnych podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) u doroslych. Na BLS skladaja sie glówne techniki pierwszej pomocy, które podtrzymaja (lub przywróca) zycie. Pod koniec Kursu Resuscytacji DAN, Ratownik BLS bedzie w stanie rozpoznac sytuacje zagrazajaca zyciu, zawiadomic pogotowie, wdrozyc BLS do czasu przyniesienia AED lub przyjazdu pogotowia (Zaawansowane Zabiegi Resuscytacyjne). Wczesne zawiadomienie pogotowia i wczesne BLS to 2 z 4 ogniw łancucha przeżycia.


Pierwsza Pomoc Tlenowa w Wypadkach Nurkowych
(DAN Oxygen First Aid in Diving Injuries)

Kurs ten jest wstępnym poziomem szkolenia w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy z użyciem tlenu w wypadkach nurkowych. Skierowany jest do osób nurkujących oraz takich, które z racji zawodu mogą spotkać się z poszkodowanymi nurkami (załoga łodzi, grupy ratownictwa wodnego, personel bazy nurkowej). Celem kursu jest nauczenie metod udzielania pierwszej pomocy w urazach związanych z nurkowaniem (choroba dekompresyjna, tętniczy zator gazowy, podtopienie). Szczególny nacisk położony jest na efektywne sposoby podawania tlenu z użyciem różnych metod (przy oddychającym i nie oddychającym poszkodowanym).

Informacje w sprawie kursów DAN:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 505 868-410